SEO czyli co?

Historia programu SEO, czyli pozycjonowanie stron, rozpoczęła się wraz z pozycjonowaniem i często pod tym terminem także jest rozumiana. SEO wykorzystuje, więc wszystkie dostępne sposoby, by zapewnić stronie jak najwyższą pozycję w wyszukiwarce internetowej, co ogólnie określa się mianem reklama internetowa. Pozycjonowanie stron rozpoczęło swą pracę gdy pojawiły się pierwsze wyszukiwarki i to wtedy to nakręciła się pierwsza ogromna konkurencja na rynku internetowym. W tym czasie wszyscy obecni na rynku internetowym  petycjonerzy dążyli zgodnie , by ich strona znalazła się na jak najwyższej pozycji we wszystkich szanujących się wyszukiwarkach.

internet
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Początkowo wszystkie wyniki opierały się w przede wszystkim na wyszukiwaniu tak zwanych słów kluczowych, przez co zadanie to nie było zbyt trudne. Kolejne lata przyniosły ze sobą ogromne zmiany, a ze względu na to nastąpił także wzrost stopnia trudności, który zapewniał osiągniecie sukcesu. Na ten fakt działało najbardziej to, że rozpoczęły się rożnego typu manipulacje, przez co w konsekwencji wyszukiwarki zaczęły ignorować słowa kluczowe, jakie zostały wprowadzane. Wyszukiwarki opierały się głównie na topologii sieci, przez co bardzo podniosły poziom trudności, ponieważ brały pod uwagę umieszczane w witrynach linki, które posiadały tylko tematykę główną, zaś nie brały pod uwagę tematyki pobocznej.

Niestety okazało się, że tą metodę można także rozpracować, dlatego zaczęto umieszczać bardzo duże ilości linków na witrynach, co powodowało, że skuteczniej można było na nie trafić internautom. Zjawisko to nazywało sie więc Google Bomb i pozwalało na dość łatwe modyfikowania i przerabianie stron. Po praz pierwszy Google Bomb pojawiło się w Polsce pomiędzy w roku 2003. Bardzo szybko tego tupu akcja znalazła szerokie grono sympatyków i  dużo osób korzystało z jej możliwości przez co powstał zamęt na stronach internetowych. Obecnie zasady w głównej mierze polegają one dziś na zastosowaniu czynnika jakim jest promocja stron kilku dozwolonych metod, po to by strona mogła zaistnieć w wyszukiwarce, bez żadnego manipulowania. Oczywiście, by to osiągnąć sukces pozycjonowanie trzeba się nieźle natrudzić, a przede wszystkim przemyśleć powstanie własnej strony od początku do końca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *